طریقه از بین بردن انواع لکه از روی مبلمان

طریقه از بین بردن انواع لکه از روی مبلمان

لکه هایی که روی مبل ایجاد می شوند دارای انواع مختلفی هستند. ممکن است روی مبل شما لکه چربی یا شیمیایی یا جای رد قلم و خودکار مانده باشد. حتی ممکن است مبلمان شما به وسیله سیگار سوخته باشد. در صورتی که این گونه لکه ها را روی مبلمان خود مشاهده کردید، می توانید با استفاده از شوینده ها به پاک کردن آنها بپردازید. البته هرکدام از این لکه ها روی مبل خاصی به شیوه ای متفاوت پاک می شود.(طریقه از بین بردن انواع لکه از روی مبلمان)

طریقه از بین بردن انواع لکه از روی مبلمان

طریقه از بین بردن انواع لکه از روی مبلمان

پاک کردن لکه چربی از روی مبل :

در صورتی که بر روی مبل منزل شما لکه چربی ایجاد شد، با استفاده از کمی محلول نمک و الکل روی مبل کشیده تا پاک شود. اگر پارچه مبل ابریشمی باشد، می توانید با یک برگه کاغذ خشک روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.

البته می توانید از لکه برهای شیمیایی برای از بین بردن لکه های ایجاد شده بر روی مبل استفاده کنید. اما فراموش نکنید که در ابتدا طریقه مصرف آن را با دقت مطالعه کرده و مراقب باشید تا به پارچه مبل شما آسیب وارد نشود و با استفاده از دستکش به تمیز کردن آن بپردازید.(طریقه از بین بردن انواع لکه از روی مبلمان)

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل :

برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل ابتدا آن را خیس کرده و مقداری نمک بر روی آن ریخته و سپس با پنبه محل مورد نظر را تمیز نمایید. یک راه دیگر برای از بین بردن لکه استفاده از محلول گلیسیرین و آمونیاک است. می توانید محلول را روی لکه بمالید و سپس با آب و پودردستی لکه را پاک کنید.

پاک کردن لکه سوختگی سیگار از روی مبل :

بهتر است بدانید که اثری سوختگی یا زردی سیگار هم با استفاده از یک حبه قند قابل پاک شدن است. به این ترتیب که ابتدا قند را روی لکه بمالید و آن قدر این کار را ادامه دهید تا پاک شود. حتی اگر این لکه روی الیاف مصنوعی ایجاد شود، می توانید با استفاده از آبلیمو آن را پاک کنید. در صورتی که پارچه کرکداری بر روی مبل منزل شما قرار دارد و بر روی آن لکه ایجاد شده، می توانید با کمی شیر آن را خیس کرده و با مقداری پنبه لکه آن را پاک کنید و در آخر با آب و صابون لکه شیر را هم از بین ببرید.

چند نکته برای از بین بردن لکه از روی مبلمان :

۱-در مواردی خاصی که لکه ایجاد شده، به هیچ وجه قابل پاک شدن نیست، می توانید رویه مبل را تعویض نمایید.

۲-در هنگام پاک کردن سطوح چوبی یا میز و صندلی ها هرگز از مواد شوینده استفاده نکنید و بهترین راه برای تمیز کردن این سطوح دستمال خشک یا کمی مرطوب است. در صورتی که می خواهید این سطوح درخشان شوند می توانید از پارافین استفاده کنید.

مبل شویی

مبلشویی

قالیشویی

قالیشویی نایب

اخبار مرتبط